Провален парламентарен ден и високо напрежение между политическите партии.
"Управляващото мнозинство има задачата да си осигури кворума, тъй като ако ние го осигурим, ще трябва да се гледат наши политики. Кворумът липсваше, защото голяма част от депутатите не бяха дошли. Направиха се само две проверки - знаеше се, че няма да дойдат", заяви депутатът от "Продължаваме промяната-Демократична България" д-р Александър Симидчиев в "Денят ON AIR".
България има много дела в ЕСПЧ
По думите му у нас и външно, и вътрешно виждаме, че правната система не работи добре.
"Това е ключов проблем, от който страдат всички области. Ако очаквахме системата да работи справедливо, Благомир Коцев трябваше да бъде свободен. Търси се основание той да не бъде освободен. България има доста дела в ЕСПЧ и те преобладаващо се печелят, от което губим ние", допълни д-р Симидчиев за Bulgaria ON AIR.
Няма мнозинство за справедлива държава
Имаме главен прокурор и ВСС, които действат след периода, в който им е позволено, изтъкна той.
"Няма особено силно мнозинство за справедлива държава. Разместването на властовия ресурс е опасно нещо. За да кажем дали ще подкрепим следващия вот на недоверие, трябва да видим мотивите. Ако доводите на "Възраждане" са издържани, категорично. Но условията трябва да бъдат изпълнени. Поне 3 партии трябва да вземем политическото си решение", обясни гостът.
Няма добра съдебна система, която справедливо да разпределя парите и сега болничното здравеопазване харчи над 45-46% от целия бюджет на НЗОК, убеден е д-р Симидчиев.
"За държавните болници има сигнали, които се надявам да се разгледат. Тежък проблем е как се управляват болниците. Това са специфични умения и се учат. Хората, които го умеят, карат болниците си да успяват. Имаме много клинични пътеки, които са подценени и надценени", изтъкна той.
Гледайте целия разговор във видеото.
Дженифър Анистън намери щастието с Джим Къртис
Барбара Палвин и Дилън Спраус очакват първото си дете
6 неустоими рецепти за италиански кексове
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Исторически успех: DARA спечели "Евровизия" с "Бангаранга"
Мечка е убила млад мъж на Витоша
Колко струва един абитуриентски бал?
Русия съди легендарна лекоатлетка, противничка на Путин, за 80 евро
Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
Bangaranga, България! DARA спечели "Евровизия"!
Кадър на деня за 16 май
Мечтата на Унгария за еврозоната променя облика на пазарите на облигации в региона
Кои милиардери ще определят развоя на може би най-скъпите междинни избори в САЩ?
преди 7 месеца
преди 7 месеца