Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи сериозни критики към ПП–ДБ, обвинявайки ги в използване на държавни институции за политически цели и в създаване на хаос в страната.
"ПП и ДБ друго не могат, освен да работят със "свое МВР", както самият Асен Василев казва", заяви Борисов, подчертавайки, че настоящата власт упражнява натиск върху кметове и представители на ГЕРБ.
"Много ми е интересно защо викат нашите кметове и им казват да не се занимават с политическа дейност. Дали са викали и мандатноносителя на Радев – кмета на Кричим? Дали са викали и Терзиев? Това са честните им избори с тяхното МВР", каза Борисов.
По думите му настоящото правителство прилага "арести и тормоз", като изрази съмнения за двойни стандарти при разпитите на свои и опозиционни кадри.
"Ако трябва да разпитат някой от техните хора, може и след 22:00 ч., с колата вътре, за да е по-удобно", посочи той.
Лидерът на ГЕРБ обърна внимание и на работата на институциите в борбата с контрабандата.
"Искам медиите да проверят дали от МВР има писмо до митниците за изтегляне на екипите, които наблюдават акцизните складове и производства. Напомням, че кабинетът "Желязков" събра 14 млрд. лв. повече в бюджета от борбата с контрабандата и данъчните", каза той и попита: "Ако това писмо е вярно, защо го правят?"
Борисов също критикува дейността на президента и служебните правителства, като ги определи като дезертиращи и нелегитимни.
"Избраният президент дезертира една година преди да му свърши мандата. Представяте ли си, ако беше доминирано от нас служебното правителство, какво щеше да стане след становището на европейския адвокат на СЕС по казуса с Андрей Гюров? Всяко решение на премиера може да е нелегитимно", посочи Борисов.
По отношение на енергийния сектор Борисов обвини управляващите в подвеждане на обществото и популизъм.
"Насадиха страх в обществото, проруските партии скачат, защото ще станем независими от руски газ. Радев от Варна каза, че искам да добивам шистов газ в Добруджа. Абсолютна лъжа! Популисти, които си играят със страховете на хората. Същевременно след като подписаха Боташ, всеки ден по 600 000 евро отиват за джензитата в Турция", подчерта Борисов.
Той допълни, че видимата "разбойническа приватизация" и подкрепата за определени бизнеси отново се повтарят в настоящата политическа практика, като свърза тези действия с дарения към партии, близки до президента.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Бащата на Сияна обеща да блокират АМ "Тракия" заради поредната трагедия
Според астрологията: 3-те възрасти, в които животът ни се променя
Безусловната любов е в основата на новата детска книга "Чара и Бо"
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Китай засне за първи път неуловимата „квазилуна“ на Земята
Blue Origin търси външно финансиране от 10 милиарда долара
НАСА е забранила на астронавтите да говорят за извънземни на Луната
НАСА търси доброволци за симулация на живот на Луната и Марс
Какво ще е времето през уикенда?
Мобилни камери и еколози ще следят за нарушения при сметосъбирането във Варна
ГДБОП разбиха две престъпни групи във Варна след сделки с кокаин
"Bangaranga" на DARA изпревари Азис и стана най-слушаната българска песен в историята на Spotify
Правосъдният министър иска наказание за нотариус заради казуса "Баба Алино"
САЩ вадят Сирия от списъка на страните, които подкрепят тероризма
Целта на НАТО за инфраструктурни разходи може да генерира 822 млрд. евро в Европа
Китайските автопроизводители запълват свободния европейски капацитет на производство
Швеция: Русия не е готова да преговаря по никакъв начин
преди 3 месеца