От Министерството на вътрешните работи (МВР) обясниха посещението на кандидата за народен представител от "Прогресивна България" на Румен Радев и бивш вътрешен министър Иван Демерджиев вечерта на 20 март в Главна дирекция "Национална полиция" (ГДНП).
Цялото съобщение на МВР без редакторска намеса:
"Във връзка с публикации в някои медии относно посещение на кандидата за народен представител Иван Демерджиев вечерта на 20 март в ГДНП, уточняваме:
На 19 март в ГД "Национална полиция" е постъпила прокурорска преписка с разпореждане за извършване на проверка и снемане на сведения по сигнал, постъпил в Софийската градска прокуратура.
Срокът за приключването ѝ е фиксиран от наблюдаващия прокурор на 48 часа. След като е призован по телефона и е уточнил кога ще има възможност да се яви, кандидатът за народен представител Иван Демерджиев е влязъл в сградата на ГДНП в 22:25 часа и я е напуснал в 22:55 часа на 20 март, което е отразено в дневника за пропускателния режим в главната дирекция.
Съгласно нармативната уредба, режимът на работа в МВР е непрекъсваем - 24 часа има дежурни служители".
По-рано беше съобщено, че депутатът от ПГ на ДПС Калин Стоянов ще сигнализира СГП да провери действията на Демерджиев за полицейски натиск и опити за сплашване срещу политическите му опоненти от ДПС и злоупотреба с влияние върху структурите на МВР в Кърджали.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Как да се предпазите от самотата след 40
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Учителка на Дара: Цяла нощ Варна беше будна, мечтите се сбъдват
Хороскоп за 18 май 2026
СЗО обяви извънредна ситуация
Спадат цените на основни хранителни стоки на борсите у нас през седмицата
Виц на деня - 17 май
Кризата в Porsche се задълбочава – компанията закрива някои буксуващи звена
Защо повишението на лихвените проценти от ЕЦБ през юни става все по-несигурно?
Украйна удари масирано по Москва и Крим, руските "фалшиви победи" продължават
Bangaranga, България! DARA спечели "Евровизия"!
преди 1 месец
преди 1 месец