Кандев създава щаб в МВР за координация на изборите

Ще има седмични срещи с областните директори

26.02.2026 • 18:11 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

При първата си публична изява като главен секретар на МВР, главен комисар Георги Кандев обяви, че създава щаб, който да координира работата на структурите на министерството в процеса на подготовката и провеждането на изборите.

"На първото национално съвещание на 6 март с областните директори ще им бъде дадено указание. Поне веднъж седмично да провеждате съвместни съвещания, оперативки, както предпочитате да ги наричате, по отношение на актуални проблеми, координация и реакции на сигнали, които ще постъпват и при вас, и при тях", заяви Кандев.

По-рано Министерският съвет информира Централната избирателна комисия (ЦИК), че няма да изпълни задължението си да осигури паравани за гласуване в избирателните секции из цялата страна, съобщи заместник-председателят на ЦИК Росица Матева по време на днешното заседание.

Според правителството параваните са част от оборудването на изборните секции и затова тяхното предоставяне е отговорност на общинските администрации.

Очаквате ли честни избори на 19 април?

Да.
14%
Не.
60%
Рано е да се каже, искам да видя какво ще свърши служебният кабинет.
22%
Не гласувам и не ме интересува.
4%
Общо 16001 гласа

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
Избори 2026 виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички