Големите последици

Начален часмесечен обзор на най-важните теми и събития
още

Световното първенство по футбол: Успешен или провален е Мондиал 2026 и добра ли е идеята за 64 отбора

Темата коментираха международният анализатор Огнян Дъскарев и главният редактор на Dnes.bg Александър Попов 

25.07.2026 • 14:49 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Изминалото световно първенство по футбол е най-успешното в историята. Това каза в ефира на "Големите последици" международният анализатор Огнян Дъскарев.

Той разказа още за мащабите на успехите на ФИФА:

"Това първенство привлече 6,8 милиона зрители по стадионите, което е два пъти повече от предишните две световни първенства. Благодарение на шефа на ФИФА участваха 48 отбора, но доколкото разбирам, Инфантино иска да ги направи 64 отбора за следващото първенство", заяви Дъскарев пред Bulgaria ON AIR.

Той има благородната идея да включи, колкото се може повече страни. Това е добра идея, на мнение е анализаторът.

Обратната позиция обаче защити главният редактор на сайта Dnes.bg Александър Попов, който също бе гост в студиото по темата.

"Консервативните почитатели на футбола са абсолютно против. 48 отбора - ок, видя се, че форматът не е толкова лош, но ако се стигне до още по-голям брой отбори, ще има мачове, които ще са абсолютно безсмислени. Идеята на Световното първенство е там да се срещат най-добрите отбори и след много квалификации биват излъчени. В едно класиране с 64 отбора дори и България ще се класира. Струва ми се, че вече се залита за футбола повече като бизнес, като геополитика, отколкото като спортна надпревара", коментира журналистът. 

Целия разговор гледайте във видеото. 


  • Последни
  • Четени
Големите последици виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички