Най-важното днес е да се гласува. Всички искаме да се сложи край на този изтощителен маратони от непрекъснати избори. За да имаме не просто редовно, а ефективно редовно правителство, което да вземе смели решения, е важно тези две институции парламент и правителство, да имат легитимност. А тя произтича от масовото от солидното гражданско участие в изборите. Това заяви президентът Румен Радев, след като гласува.
"Моят призив е днес да се гласува", апелира президентът.
"Нека партиите да седнат и в една спокойна обстановка да обмислят всички възможности, защото ние очакваме редовно правителство. Ще се свържа с всички партии, които влязат в 51-ото Народно събрание, и ще поискам и тяхното мнение - как виждат те този процес, а да има наистина едни най-добри условия за преговори между тях, с цел намиране на решение", подчерта държавният глава.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Зеленски: Украинските ракети "Фламинго“ успешно са поразили руски военен завод ВИДЕО
Колоната от коли в посока Гърция е над километър ВИДЕО
Вицепремиерът Гълъб Донев: Това не е бюджет на реалността
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Фермерското изложение „Нашето родно“ гостува във Варна на 16 и 17 юли
Донев със защита: Бюджет 2026 е бюджет на реалността
Над 100 млади каратеки излизат на татамито за шестото издание на „Черноморска купа“ във Варна
Софийската градска прокуратура разследва ОПГ за имотни измами във Варна
Мартин, създал "Черна писта", със стряскащи данни за катастрофите у нас
Изкуственият интелект, войните и климатът тласкат света отново към ядрената енергия
Кризата с горивата тласка Русия към Казахстан
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI
САЩ ще ограничат вноса на допълнителен брой китайско телекомуникационно оборудване