"Предвид това, което сме видели досега, смятам че ще се намери формула в името на България, както казват винаги политиците, на някаква коалиция. Видяхме, че десните партии като ПП-ДБ нямат никакъв проблем да сътрудничат с тези, срещу които протестираха - с БСП в лявото пространство, може би само "Възраждане" засега не може да се пише никъде, но предстои да видим какъв ще е резултатът. Предполагам, че ако "Възраждане" са втора политическа сила, дори трета, ще се намери форма на колаборация", каза финансистът Светлин Танчев в студиото на "Денят ON AIR".
"Възраждане" продължава да е удобното плашило и необходимо зло, срещу което противопоставяне ще се наложи създаването на кабинет. Не са малко партиите, които направиха заявки за участие в надпартиен, наднационален, галактически кабинет. Не знам кой и на какви форуми взима такива решение. Желаещи за участие във властта има много. Ще се намери формула за управление и допускам, че в нея ще влязат почти всички участници в парламента", коментира евродепутатът Петър Витанов пред Bulgaria ON AIR.
По думите на Танчев лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов няма да състави коалиция с ДПС.
"Борисов определено вече е един от най-обиграните политици в България. Той е от доста време в тази си позиция, така че според това, което аз съм видял, не вярвам, че ще направи тази стъпка и той определено ще търси формула на това, което беше досега, дори да има достатъчно гласове", отбеляза Танчев.
Според него е напълно възможно на политическото поле да се появи седма партия, която досега не е била в Народното събрание.
"Ще видим дали ще се случи или не, но каквато и да е ситуацията, виждаме, че ПП-ДБ единственият проблем, който изтъкват в кампанията, е Борисов да не е премиер, което не мисля, че ще е кой знае какъв препъникамък. ДПС и Пеевски ще ги преглътнат", на мнение е Танчев.
"Борисов не би тръгнал на пряка коалиция с ДПС, въпреки че могат да имат около 120 гласа, за да има по-голяма легитимност. Ще се опита да внедри в един потенциален бъдещ кабинет поне част от така нареченото демократично дясно", допълни Витанов.
По негови думи това е последният път в който ПП-ДБ се явяват съвместно на изборите.
Гледайте целия разговор във видеото.
Йордан Малджански: Храната е инвестиция в бъдещето на нацията
САЩ не могат да наложат волята си на Иран
България е била сред водещите държави по монетосечене
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Най-големият кратер на Луната може да крие тайни
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
Как да изберете правилните гуми, за да намалите разхода на гориво
Колата помни всичко за собственика си
Прожектират филм за годишнината на ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ – Варна
Илин Димитров започна проверка в Министерството на туризма
Още два медала за България от Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Alphabet е напът да стане най-голямата компания в света благодарение на изкуствения интелект
Как ликвидността движи пазарите
Голям център за данни на Microsoft в Африка се бави заради искане за гарантирани плащания
Трима души загинаха при руски удари в Югоизточна Украйна въпреки примирието