Трябва ли руският посланик Елеонора Митрофанова да бъде допусната до парламента?
"Трябва да присъства. Това е пълна дилетанщина да не присъства посланикът на Руската федерация по време на официалната сесия. Ако тя не бъде поканена, това говори много лошо за отношенията между България и Русия. Трябва ние да поддържаме такава политика, че да имаме нормални отношения. Ние трябва да подсигурим нормален живот на всяко българско семейство", заяви Борислав Гуцанов от БСП в ефира на "Денят ON AIR".
Той изтъкна, че от БСП настояват за мирно решение.
"Военни действия и въвличане на България във военни конфликти би било пагубно за страната ни. Нашата позиция е пределно ясна. Решението е България да бъде територия, където да се проведат мирните преговори. Трябва да се изгладят отношенията между САЩ и Русия, а не Европа да бъде големият губещ", посочи Гуцанов пред Bulgaria ON AIR.
По думите му вината не е никога само в едната страна, но в момента този конфликт, който се разиграва, е възможно най-лошият сценарий.
"Няма нужда вината да се прехвърля на по-ниско ниво и да се прикриват реалните факти", допълни Гуцанов.
"БСП е с категорична позиция, че не трябва да изпращаме оръжия за Украйна. Най-вероятно има български оръжия в Украйна, но не са изпратени директно от нашата страна", коментира той и допълни, че от БСП не могат да подкрепят правителство на ГЕРБ.
"Имаше мнозинство от ГЕРБ, "Възраждане" и ДПС, което свали управлението на държавата и е нормално сега да направят по-добро управление. С "Продължаваме промяната" нека гледаме това, което ни събира, а не онова, което ни разделя. С тях 7 месеца имахме успешно управление", заключи Гуцанов.
Гледайте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Проверки на НАП по Черноморието, всяко трето заведение е в нарушение
Смъртоносният побой в Пловдив: Какво се вижда на записите от камери
Алтернативни методи за справяне с болката в кръста
Преместването на психиатричната болница в Курило отново е пред изпитание
Магнезий за по-добър сън - има ли ефект?
Защо сутрин либидото е по-силно?
Вижте Слънцето както никога досега с най-детайлните изображения в историята
Проект „Дедал“: Термоядрен звездолет можеше да стигне до Проксима Кентавър за 36 години
Половината язовири в света може да спрат да функционират до 2060 г.
Виетнам представи дома на бъдещето със 100 прозореца и естествено охлаждане
Петролът поевтинява на фона на преговорите между Иран и Оман
Здравното министерство: Няма да закриваме РЗИ-та
Спипаха мъж с марихуана във Варна
Хванаха мъж, който повредил климатик на търговски обект във Варна
Три пункта за раздаване на минерална вода и днес във Варна
Siemens повиши прогнозата си за печалбата за втори път тази година
Индустриалните поръчки в Германия са отбелязали по-силен от очаквания ръст
Commerzbank отчете 94% ръст на печалбата, започва ново обратно изкупуване за 1,2 млрд. евро
Петролът поевтинява, след като Иран и Оман постигнаха споразумение за Ормузкия проток*
преди 3 години