"Продължаваме промяната" отказа да води преговори с ГЕРБ за съставянето на кабинет.
България трябва да има стабилно управление. ГЕРБ беше партията, която хвърли страната в спиралата на изборите. Сега трябва да поемат своята отговорност и съставят правителство. Категорично няма да влизаме в коалиция с ГЕРБ, те са токсични. Ако саботират съставянето на правителство, това ще е отказ от поемането на политическа отговорност. Г-н Борисов е като ветропоказател, сменя позицията си за минути. Това заяви бившият депутат от "Продължаваме промяната" Венко Сабрутев.
По думите му на България ѝ е необходима изцяло нова политика, за да може да догони напредналите европейски страни и да стане справедливо място за живеене.
"Държим в България да възтържествува правото. За да се случи това, трябва да има работеща Антикорупционна комисия и да създадем механизъм за разследване на главния прокурор", подчерта Сабрутев.
Той не пропусна да подчертае още, че по времето на управлението на ГЕРБ пенсиите са увеличени с едва 3 лева на година, докато "Продължаваме промяната" са били на власт за няколко месеца и те са скочили с 50 на сто.
"Категорично няма да се влиза в коалиция с ГЕРБ, те са синоним на корупцията в България. Част от тях трябва да бъдат в затвора, а не в парламента, затова искаме реформа в съдебната система", констатира Сабрутев.
В ефира на Bulgaria ON AIR той не отговори конкретно с кого би се коалирала "Продължаваме промяната" за съставянето на евентуален кабинет.
"Ние не държим нито съдебната система, нито прокуратурата. Други са партиите, които държат уж независимите системи. Това трябва да се промени в България, за да се стигне до така необходимата промяна в България", смята гостът.
Сабрутев обобщи, че "Продължаваме промяната" биха разгледали предложението на "Демократична България" за предоставяне на оръжия на Украйна.
Какво показват резултатите от изборите?
Гледайте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Трус от 4,2 по Рихтер край гръцкия остров Крит
Конференция "От научните изследвания към бизнеса" свързва науката с бизнеса
А1 приема предварителни поръчки за новия OPPO Find X9 Ultra
Кои храни естествено намаляват апетита?
Първите 28 дни след раждането – бебе, мама и татко
Болестта на Бехтерев и нейното невидимо начало
Боряна Ботева: Институциите все още са длъжници на пациентите с ревматични заболявания
В Китай откриха останки от 28-метров динозавър на 147 млн. години
Астрофизик предложи нов метод за търсене на извънземен живот: Проучване на 300 хил. звезди
Какво се случва с тялото след смъртта: Известен учен с неочаквано обяснение
Археолози откриха редки монети с библейски пророчества: Символизират края на света
Как се готвят българските командоси?
Шефът на НАТО: Европейците чуха посланието
Феновете на Спартак помагат на семейството на Васко Боев
Йотова пред ПБ: Хората ще разпознават категорично кой носи отговорността
Представителния духов оркестър на Военноморските сили с тържествен концерт във Варна днес
Липсата на яснота около Ормузкия проток оцвети в червено азиатските индекси
Приходите и печалбата на Rheinmetall изостават от пазарните прогнози
Португалия удвоява времето за пребиваване в страната за получаване на гражданство
Печалбата на HSBC се оказа по-слаба от очакванията след загуба, свързана с измама