Имотният бум, във вида, в който беше в последните пет години, е приключил. Това заяви Момчил Кръстев от агенция "Примо плюс" пред Money.bg.
Той разгледа увеличението в цените на недвижимите имоти в последните години спрямо поскъпването в други сфери от живота.
"Нека вземем малката потребителска кошница. През 2019 - 2020 година стойността ѝ беше около 65 лева. За 2025 година нейната стойност е 61 евро - почти по две. Гледайки тези статистики, очевидно имотите не са избягали в процентното увеличение на стойността си спрямо други фактори - услуги, цена, строителни материали и т.н. Смятам, че е време да има едно такова плато - както в цената на строителните материали, така и в цената на изграждането на нови сгради и на вече съществуващи такива", прогнозира имотният експерт пред Bulgaria ON AIR.
Той говори и за предпочитаните квартали на София и обобщи, че това са квартали, в които търсенето на имоти е константно и не се променя.
"Друг е въпросът дали изобщо сме стигнали до дефиницията за престижен квартал, която е присъща за Западна Европа - свързана с инфраструктура, с поддръжката ѝ, с визия на сградите и други такива детайли. Те продължават да страдат от една и съща липса, която не се е променила в последните години", посочи Момчил Кръстев.
Целия разговор гледайте във видеото.
Днес по-хладно, гръмотевични бури и градушки на места
Идеи за релакс за заети жени
Как храната може да подпомогне метаболизма след 40 години
Локализираха двата пожара в Хасковско
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Пентагонът разсекрети нова порция документи за НЛО
Кинжалът на Тутанкамон е изкован от метеорит
Сондата „Луси“ на НАСА успешно тества камерите си преди срещата с троянските астероиди
Космическият влекач LINK се стабилизира и се готви за среща с телескопа Swift
Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Седмичен хороскоп 10 август - 16 август 2026
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
Иран намекна за сделка за Ормуз, но само ако условията му бъдат изпълнени
Квантовата заплаха затяга примката около врата на криптовалутите
Кадър на деня за 8 август
Дронът, паднал на българска територия, най-вероятно е дрон-примамка „Майя“