Новият шеф на НЗОК обяви: Реформите започват, промените предстоят!

В първия си работен ден д-р Дечо Дечев заяви, че Здравната каса се занимава с дейности, за които няма компетентност.

23.07.2018 • 16:26 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Новият шеф на НЗОК обяви: Реформите започват, промените предстоят!
Новият шеф на НЗОК обяви: Реформите започват, промените предстоят!

С поредица реформи, но със същия екип започва работата си новоизбраният шеф на Здравната каса д-р Дечо Дечев. В първия си работен ден той заяви, че един от най-големите проблеми в контрола е, че Касата се занимава с дейности, за които няма компетентност.

Само часове, след като стана шеф на Здравната каса, д-р Дечо Дечев заяви, че предстои сериозна промяна в лекарствената политика, възможностите за лечение в чужбина, както и завишаване на контрола, за да се следи по-ефективно как харчат парите си болниците. 

Как ще бъде постигнато всичко това обаче ще стане ясно до 3 месеца – през това време ръководството на Kасата ще работи върху промените. 

По-големият проблем, според новия шеф на касата, е, че все още има болници, които прилагат медицина от миналия век, разчитайки на немалко лобита.

Самият пациент все пак има избор – сам да избере къде да се лекува. В негова помощ е създаден и Индексът на лечебните заведения. В здравния портал е събрана цялата налична информация от десетки лечебни заведения в страната. Оттам пък става ясно, че 2-ма на всеки 5 доплащат за лечение. Въпреки това 2/3 от пациентите са доволни от лечението.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички