Ваксините в България да станат по избор, както е в повечето европейски страни. С това искане излизоха на протест пред Народното събрание родители от няколко града у нас.
Родителите настояват преди ваксинация да се правят изследвания, за да се провери дали въпросните медикаменти няма да се отразят негативно на децата. Те настояват още да има фонд, който да подпомага децата, които пострадали при ваксинация.
Според протестиращите родители в момента държавата не поема никаква отговорност при такива случаи. Родителите смятат, че у нас не се води статистика колко са децата в България, които са пострадали вследствие на ваксинация.
Днешната проява съвпада с международния ден, който се бори за право на избор при ваксинациите. Подобни протести бяха планирани и в други български градове, предаде репортерът на Bulgaria ON AIR Мария Папазова.
Хората от протеста пред парламента се обявиха в подкрепа на майките на деца с увреждания, които разпънаха палатков лагер пред НС. Те са категорични, че остават единни и настояват за промени в законите и грижа за всяко българско дете.
Шестима пострадали след масовото падане на Джирото
Въпреки загубата у дома, Левски триумфира с титлата за 27 път СНИМКИ
Мартин Димитров: Концентрацията на власт в премиера е обезпокоителна
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Левски вдигна шампионската титла
Стреляха по автобус в Перник
Тежко падане в Джирото, дебютант спечели втория етап
Черно море взе важна победа над Ботев (Пд) с 2:0
Задържаха изпращачи на фишинг съобщения от името на МВР
Trump Media отчете загуба от 405 млн. долара основно заради криптоинвестиции
Мадяр положи клетва като премиер на Унгария, знамето на ЕС отново се вее пред парламента
Перфектна буря очаква Кевин Уорш във Федералния резерв
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия