В АЕЦ "Белене" са вложени над 3,5 млрд. лв. и трябва да се вземат мерки, за да не се превърнат ядрените ректори в метал за скрап. Това каза премиерът Борисов преди заседанието на кабинета.
Според министър-председателя ние няма на кого да продадем реакторите, тъй че най-добрият вариант за нас би бил да рестартираме проекта АЕЦ "Белене" и да го пуснем в експлоатация, предаде репортерът на Bulgaria ON AIR Иван Иванов.
Вчера в столицата се проведе протест против възобновяването на строежа на електроцентралата. Бойко Борисов остана разочарован от проявата, тъй като по негови думи щом президентът ни е в Русия, не би следвало да има подобни протести.
До края на месеца премиерът трябва да отиде до Русия, за да потърси подкрепа във възобновяването на проекта. Визитата ще се осъществи само ако Москва се съгласи и ако мораториумът от 2012 година отпадне.
Тригодишно дете почина в Пловдив, задавило се е
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Oще 5 вериги се присъединяват към националната инициатива „Кошница с грижа“
Турист "бере душа" след падане от триметров зид във Велики Преслав
Тъжна вест! Почина известен български политик
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Ипотечен кредит от Fibank за българи с доход от чужбина
Властта се ангажира с мащабни промени за Природен парк „Витоша“
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните