Стотици хора се събраха днес на почетния мемориал до НДК в памет на жертвите на комунизма. Поднесени бяха много цветя и венци.
На 1 февруари 1945 г. първи и втори върховен състав на Народния съд бележат историята на Третата българската държава, като осъждат 67 депутати от предишните три правителства. Освен това над 3000 души са избити.
Пред мемориала на жертвите на комунистическия режим в градинката до НДК бе проведена и възпоменателна церемония, на която присъстваха председателят на Народното събрание Цвета Караянчева, депутати от ГЕРБ и ДПС.
Решението на 1 февруари да се почита паметта на жертвите на Народния съд беше взето през 2011 г. от кабинета "Борисов".
Снимка: Олег Попов (Bulgaria ON AIR)
Тригодишно дете почина в Пловдив, задавило се е
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Oще 5 вериги се присъединяват към националната инициатива „Кошница с грижа“
Турист "бере душа" след падане от триметров зид във Велики Преслав
Тъжна вест! Почина известен български политик
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Ипотечен кредит от Fibank за българи с доход от чужбина
Властта се ангажира с мащабни промени за Природен парк „Витоша“
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните