От днес има нова възможност за бизнес и туризъм между София и Баку. В столицата кацна първият директен полет от столицата на Азербайджан. Оттам го изпратиха премиерите на България Бойко Борисов и на Азербейджан Артур Расизаде. На самолета беше и екип на Bulgaria ON AIR - репортерът Гери Венкова и операторът Ангел Пешков.
Наричат Баку – малкия Дубай. А с директен полет той е само на три часа път от София. Транспортната връзка беше окончателно одобена още преди два месеца на среща на президента Румен Радев и колегата му от Баку Илхам Алиев.
Подготовката за първия полет пък проследиха на място на летището в Баку премиерът Борисов и министър-председателят на странта на огньовете Артур Расизаде.
"Отношенията между нашите страни са безупречни. Правим всичко възможно така да остане и за вбъдеще", заяви Расизаде.
Директният полет ще се осъществява от нискотарифната компания на националния превозвач на Азербайджан. Екипът на Bulgaria ON AIR беше допуснат до пилотската кабина.
Така от Баку ще се пътува по лесно за работа, тъй като плановете са Азербайджан да ни помогне с изграждането на газопреносна система и да ни захранва със синьо гориво на ниски цени. Но и за развлечение.
Пътниците от Баку видяха историческа възможност за опознаване между двата народа.
Снимка: Олег Попов, Bulgaria ON AIR
Йорданова: ПБ и Радев нямат план да се борят със завладяната държава
Трайков: Състоянието на енергетиката е добро
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Шест потвърдени случая на хантавирус на нидерландския круизен кораб
Седмичен хороскоп 11 май - 17 май 2026
Левски вдигна шампионската титла
Стреляха по автобус в Перник
Тежко падане в Джирото, дебютант спечели втория етап
Trump Media отчете загуба от 405 млн. долара основно заради криптоинвестиции
Мадяр положи клетва като премиер на Унгария, знамето на ЕС отново се вее пред парламента
Перфектна буря очаква Кевин Уорш във Федералния резерв
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия