[video]
Още по темата
Ново недоволство за застрояването на столицата. Тази вечер жителите на квартал "Стрелбище" излязоха на протест.
Поводът – в градинката на кръстовището на бул. "България" и бул. "Иван Гешов" ще бъде построен небостъргач.
Според плановете на общината на мястото може да има единствено малки постройки, като например кафене.
Недоволството на хората идва от изненадващото решение на съда, което позволява строителството на 43-етажна сграда.
На практика това ще бъде най-високата сграда у нас с обща височина 150 метра. За сравнение в момента първото място се държи от сграда на "Цариградско шосе", която е с височина малко над 120 метра.
Атанас Пеканов за ПВУ: Глътка въздух за бюджета
Защо мъж загуби живота си на плажа в Китен?
Загиналата жена в Пирин - с много опит и добра екипировка, кучето й насочило спасителите
Серотонинов синдром – как се разпознава и овладява опасната лекарствена реакция?
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
CAR-T терапия помага за бъбречна трансплантация при високи нива на антитела
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
ИПБ: Прилага ли министър Шишков двоен аршин за премахването на незаконното строителство?
Стабилно е състоянието на двамата младежи, пострадали при екшъна на "Кабакум"
87 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Виц на деня - 22 юни
Хороскоп за 23 юни 2026
Цените на жилищата и индустриалното потребление на енергия ще са на фокус през седмицата
Петролът поевтинява след напредъка в мирните преговори между САЩ и Иран*
„Играта на играчките 5“ направи най-успешния боксофис дебют за годината
САЩ и Иран договориха пътна карта за окончателно споразумение и план за Ливан