Референдум за парк "Бедечка" в Стара Загора ще има. Датата, на която жителите на града ще трябва да решат съдбата на парка, е 18 юни.
Това реши общинският съвет в Стара Загора, докато местни жители изградиха палатков лагер пред общината с искане паркът да се запази.
На публичното допитване ще се гласува за две решения - да се отчуждят ли частните имоти в парка или той да бъде превърнат в квартал на града.
Според общината отчуждението ще струва 30 млн лева, а протестиращите се притесняват, че ако все пак се гласува тези терени да бъдат отчуждени, ще се увеличат данъците за жителите на община Стара Загора.
Въпреки създалото се напрежение в и извън сградата на общината, кметът на града Живко Тодоров поиска да се погледне от позицията на хората.
Чуйте още:
Още от протестиращите и атмосферата от днешния ден:
Тригодишно дете почина в Пловдив, задавило се е
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Oще 5 вериги се присъединяват към националната инициатива „Кошница с грижа“
Турист "бере душа" след падане от триметров зид във Велики Преслав
Тъжна вест! Почина известен български политик
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Ипотечен кредит от Fibank за българи с доход от чужбина
Властта се ангажира с мащабни промени за Природен парк „Витоша“
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните