Палатков лагер ще посрещне утре общинските съветници в Стара Загора преди тяхното заседание.
Целта е да им се напомни, че преди 7 месеца са дали обещание пред гражданите да запазят максимално зелените площи в парк "Бедечка".
Поводът е поредното гледане на казуса на общинска сесия, както и заключение на временната комисия по случая.
Около 400 декара от някогашния парк са върнати на чстни лица под формата на реституирани имоти в края на 90-те.
Три предишни общински съвети успяват да прокарат изваждането на тази площ от парк "Бедечка" и превръщането ѝ в терен за изграждането на нов квартал.
На вътрешното заседание на местния парламент ще бъде внесено предложение за референдум, който да определи бъдещето на "Бедечка".
Тригодишно дете почина в Пловдив, задавило се е
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Oще 5 вериги се присъединяват към националната инициатива „Кошница с грижа“
Турист "бере душа" след падане от триметров зид във Велики Преслав
Тъжна вест! Почина известен български политик
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Ипотечен кредит от Fibank за българи с доход от чужбина
Властта се ангажира с мащабни промени за Природен парк „Витоша“
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните