"Нова Република" на Радан Кънев няма да работи с партии, които са били в коалиция с ГЕРБ. Целта е да няма трети управленски мандат на Бойко Борисов, както и социоалистите да минат в трайна опозиция.
Това обяви пред близо 2000 симпатизанти председателят на надпартийната платформа Радан Кънев. Той се разкая пред последователите си за това, че два пъти участва в коалиция с ГЕРБ.
Същевременно новите републиканци изразиха разочарованието си, че "Да, България" на Христо Иванов е поела по свой собствен път.
Вижте още:
Атанас Пеканов за ПВУ: Глътка въздух за бюджета
Защо мъж загуби живота си на плажа в Китен?
Загиналата жена в Пирин - с много опит и добра екипировка, кучето й насочило спасителите
Серотонинов синдром – как се разпознава и овладява опасната лекарствена реакция?
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
CAR-T терапия помага за бъбречна трансплантация при високи нива на антитела
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
ИПБ: Прилага ли министър Шишков двоен аршин за премахването на незаконното строителство?
Стабилно е състоянието на двамата младежи, пострадали при екшъна на "Кабакум"
87 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Виц на деня - 22 юни
Хороскоп за 23 юни 2026
Цените на жилищата и индустриалното потребление на енергия ще са на фокус през седмицата
Петролът поевтинява след напредъка в мирните преговори между САЩ и Иран*
„Играта на играчките 5“ направи най-успешния боксофис дебют за годината
САЩ и Иран договориха пътна карта за окончателно споразумение и план за Ливан