Седмица след влаковата катастрофа в Хитрино, която отне живота на 7 души, бедственото положение в селото остава в сила. Продължават да действат и ограниченията за достъп на хората от Хитрино до къщите им, но при определени възстановителни работи, ще може да се допускат доброволци.
Фирмата-собственик на катастрофиралия влак трябва до 15 дни изведе всички опасни цистерни извън територията на Шуменска област. Днес предстои да бъдат извозени три цистерни, като ще останат за транспортиране още пет. Веднага след като бъде изведена и последната цистерна, в Хитрино ще влязат екипи, които да възстановят тока и водата.
Освен пълната полицейската блокада на входовете около селото, полиция и жандармерия охранява имотите на евакуираното население. Целта е да се предотвратят кражби и посегателства.
МВнР: Няма пострадали българи при земетресенията във Венецуела
Седемнадесетгодишен младеж загина след сбиване в Атина
Бюджетът е пълна катастрофа, нужни са болезнени реформи
Ана Моура се завръща в България след 11 години
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Рефлексотерапия – има ли реален ефект?
Защо бебетата хълцат в утробата?
Защо при ин витро понякога се получават малко яйцеклетки въпреки нормален яйчников резерв?
Марсоходът на НАСА откри на Марс вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
Телескопът ALMA откри „семейство“ от девет звезди в процес на формиране
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Варна на челно място в класация за... най-евтин аперол в Европа
"Възраждане" с остри критики към бюджетната политика на правителството
Варна представя туристическия си потенциал пред водещи полски журналисти
БСК: България със сигурност ще бъде в процедура по свръхдефицит от юли
Пазарите в Япония и Южна Корея успяха да приключат сесията на зелено
КЗК проучва дали са високи цените на храни и напитки на Летище „Васил Левски“
Акционерите на "Агрия Груп Холдинг" са гласували дивидент и обратно изкупуване