Мобилни групи ще разчистват мъртвите делфини по Черноморието

До седмица изготвят конкретните указания към помагащите

29.07.2016 • 14:14 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Мобилни групи ще разчистват мъртвите делфини по Черноморието
Мобилни групи ще разчистват мъртвите делфини по Черноморието

Мобилни групи ще реагират бързо при открити мъртви делфини по Българското Черноморие. До седмица ще бъдат изготвени и конкретните указания на работните групи, които ще помагат.

"Все още официалните институции нямат данни дали има завишена смъртност на делфините, а още по-малко какви са причините.. Това беше изтъкнато, че няма годни тела на делфини, които да бъдат подложени на аутопсия от експерти, за да може да се установят причините и евентуално да бъдат взети мерки", коментира председател на управителния съвет на НА „ Българско Черноморие”.

Неформалният кмет на рибарското селище край Бургас Димитър Янчев предлага да се направи глобално изследване на Черно море с участието на специалисти от всички Черноморски държави.

Според рибарите основна причина за смъртността при делфините не са техните мрежи, а естествената смърт на бозайниците. Морските вълци продължават да търсят причина за смъртта на делфините и във военните учения в Черно море. Признават, че интелигентните бозайници се заплитат в мрежите им, но в повечето случаи те вече са мъртви. 

Вижте още по темата в следващия репортаж:

 


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички