Партия ВМРО е внесла промени в Наредба 1 на Столична община, които ще забранят носенето на дрехи или религиозни символи, закриващи лицето. Това съобщи евродепутатът и зам.-председател на партията Ангел Джамбазки.
Като причина за предложението той посочи "нарастващото безпокойство от религиозни символи, които са нетрадиционни за България". Предвидената глоба е от 100 до 500 лева при първо нарушение и от 500 до 1000 лв. - при второ. Подобна забрана вече действа в Пазарджик, Сливен, Стара Загора, а в Пловдив предстои обществено обсъждане.
"Тези символи нямат нищо общо с традициите в исляма в България. Не са характерни, не са типични. Нашите подозрения са, че тези символи са мотивирани политически, финансово от външни за България държави като на първо място Саудитска Арабия, на второ - Турция", обясни Джамбазки.
"В нашите предложения един от акцентите е забраната въобще в улични пространства да се раздават всякакви агитационни материали с религиозен характер", добави общинският съветник на ВМРО Карлос Контрера.
Мутация на грипа във Великобритания може скоро да дойде у нас
Европа може да разчита само на себе си, загуби САЩ като приятел в нужда
Как да развиваме любовта си, когато приоритетите се променят?
Холтерите като устройства за дистанционен мониторинг
Хранителен режим при атеросклероза
Как влияе на психиката работата от вкъщи?
Инсулинова резистентност и метаболитен синдром – как са свързани?
Кога ще се случи следващото лунно затъмнение
Метеорният поток Геминиди ще достигне своя връх в нощта на 14 декември
Единствена по рода си: В Индонезия се роди бебе от вида гигантска панда
Учените са изумени: Кометата 3I/ATLAS носи ключова за живота молекула
Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
Wall Street записа спад дни преди последното заседание на Фед за годината
Кадър на деня за 8 декември
Новата доктрина на Тръмп го потвърждава - Европа е сама
Google ще представи първите AI очила с Gemini през 2026 г.