Сериозно завишени цени на мантинелите у нас, проверяват Борисов и изпълнителите

Вътрешният министър Иван Демерджиев съобщи за ограничаване на конкуренцията при обществените поръчки

30.06.2026 • 13:10 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Има данни за сериозно завишаване на цените на мантинелите, доставяни у нас, както и за ограничаване на конкуренцията при обществените поръчки в сектора. 

Това заяви вътрешният министър Иван Демерджиев, след като стартираха проверки на съоръженията у нас заради зачестилите катастрофи. 

Ще се търсят и връзки за зависимости между фирмите изпълнители на проектите и бившия премиер Бойко Борисов, стана ясно от думите на шефа на МВР. 

Данните са за неколкократно завишени цени и даване на предимство на определени фирми, като информацията за това тепърва ще бъде известена. 

Вътрешният министър заяви, че бившият премиер Бойко Борисов е косвено свързан с тези обществени поръчки. Арести на този етап не се очакват, но съдът трябва да се задейства, уточни Демерджиев.

Охраняването на Делян Пеевски от НСО  

През май 2026 г. беше свалена охраната от НСО както на Бойко Борисов, така и на Делян Пеевски, тъй като беше преценено, че няма пряка опасност за тях. 

Вчера стана ясно че охраната на лидера на ДПС е струвала 220 хиляди лева за период от няколко месеца. 

Данните бяха разкрити по желание на самия Пеевски, а според Демерджиев не само за него, а за всички охранявани информацията трябва да е публична.

В своя позиция до медиите Пеевски обяви, че ще поиска от началника на НСО публикуване на данните за всички охранявани от 2013 година насам. В случай на отказ лидерът на ДПС ще сезира Администртивния съд.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички