Двама младежи пострадаха след токов удар върху влак в Стара Загора

17-годишните момчета са в критично състояние с изгаряния

22.06.2026 • 19:59 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Двама младежи пострадаха след токов удар върху влак в Стара Загора
Двама младежи пострадаха след токов удар върху влак в Стара Загора

Двама 17-годишни младежи са в критично състояние, след като бяха ударени от електрически ток в района на жп гарата в Стара Загора.

Инцидентът е станал в петък вечер, около 21:15 часа.

Момчетата се качили върху покрива на товарен вагон и попаднаха в обсега на високоволтовата контактна мрежа, съобщи БНТ. 

При опит да отворят капандурата на вагона между тях и контактната мрежа е възникнала волтова дъга, която ги е поразила.

Пострадалите са настанени за лечение в пловдивската Клиника по изгаряния.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички