Веднага след като бяха публикувани резултатите от първото класиране за прием в първи клас в общинските училища в София, Електронната система за обслужване на детските заведения, подготвителните групи и първи клас блокира.
Платформата бе затворена и към момента все още не работи.
Преди спирането на системата родителите имаха краен срок до 1 юни да подредят своите желания.
През тази година кандидатстването премина под ново, по-строго правило – децата можеха да участват само с един адрес (настоящ или постоянен).
За разлика от предишни години, когато софтуерът автоматично избираше по-благоприятния адрес за всяко конкретно училище, сега посоченият адрес остава валиден за абсолютно всички последващи класирания и не подлежи на промяна, предаде "Фокус".
Документи за записване и крайни срокове
Записването на приетите бъдещи първокласници ще се извършва в периода от 3 до 9 юни включително в сградата на съответното училище. За целта родителите трябва да подготвят и представят следния пакет от документи:
- Заявление за записване: Подписано задължително и от двамата родители (може да бъде генерирано директно от електронната система или по образец на училището);
- Удостоверение за раждане: Оригинал и едно копие;
- Удостоверение за завършено задължително предучилищно образование: В оригинален вид.
График на следващите класирания
За местата, които останат свободни или не бъдат заети в срок, ще се проведат още три етапа на класиране през месеца:
- Второ класиране: 9 юни 2026 г.
- Трето класиране: 16 юни 2026 г.
- Четвърто класиране: 23 юни 2026 г.
Снимка: Magnific
Рецептата Dnes: Гаспачо - испанска класика за летните дни
Гръмотевична буря и градушка над Хасково в ранния следобед
Майстор на образа: Как Путин се превърна в основна политическа марка на Москва
Шест лица на стреса: Как реагират лидерите под напрежение
Страдате от умора и ниска мотивация – проверете си хомоцистеина
6 полезни междинни закуски за стабилна енергия
Генитален пролапс - защо се получава и как се лекува?
7-сантиметрови мравки някога са бродили по Земята
В Слънчевата система може да е съществувала още една планета: Къде е изчезнала?
Марс – най-странните и изумителни факти за Червената планета
Слънцето не е задължително: Учени откриха условия за живот на тези луни
България скърби за Любев Дилов-син
Какво време ни очаква в сряда?
С детска книжка за младши капитани „България Еър“ зарадва най-малките пътници за втора поредна година
Проливният дъжд наводни пътища и къщи във Варненско
Наградиха победителите във финалите на Ученическите игри по хандбал и баскетбол за V-VII клас (СНИМКИ)
Депутатите решиха да отпадне Covid добавката за новите пенсионери
Еврото печели позиции в световните финанси, но остава далеч зад долара
Енергийната криза ще продължи много по-дълго от войната в Иран
БНБ внесе в бюджета 281 млн. евро