Партийни лидери отправиха своите послания за 3 март в социалните мрежи. Ключово в изявленията на всички беше думата "свобода".
Председателят на Народното събрание Рая Назарян призова да следваме идеалите на героите, които са пожертвали живота си за свободата и да пазим мира.
"Нека помним, че този мир не се постига даром, той е резултат от нашите общи усилия и трябва да се отстоява всеки ден", каза тя.
Какво пожелаха политиците
"Свободата е действие" написа служебният премиер Андрей Гюров и допълни, че тя е решение, което трябва да се отстоява.
"Избор" - така лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов описа свободата, която трябва да бъде отстоявана с характер, разум и дела.
"Свободата е избор. Избор да поемаш отговорност. Избор да пазиш мира, когато светът е разклатен. Избор да защитаваш националния интерес, когато времената са трудни. Избор да мислиш за бъдещето, а не само за днешния ден. На 3 март си припомняме, че свободата е извоювана. Днес е наша работа да я отстояваме – с характер, разум и дела", написа той.
Равносметка и национален идеал
От ПП също използваха социалните мрежи като цитираха Христо Ботев и зададоха въпрос какво правим сега със свободата си.
"Да помним, че сме народ, който е имал силата да отстоява своя идеал", заяви лидерът на ДПС Делян Пеевски.
Препратка от миналото към настоящето направи лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов.
Паметта за героите и цената на свободата
Слави Трифонов призова да помним миналото и допълни, че само за Освобождението на родния му град Плевен са загинали 30 хиляди души.
"Поклон и благодарност пред всички тези човешки същества, които са загинали за нашата свобода. В конкретния случай - за моята. Аз съм горд, че съм роден в Плевен, и съм благодарен на съдбата, че съм роден там, град-герой, който лежи върху кръвта на герои", подчерта лидерът на ИТН.
Заветът към бъдещите поколения
Поздрав дойде и от партия МЕЧ. Радостин Василев написа, че от нас зависи дали ще сме достойни наследници на далите живота си за България.
От "Алианс за права и свободи" призоваха да пазим свободата като върховна ценност.
От партия "Величие" също призоваха да помним, да браним и да съграждаме.
Украйна не обръща хода на войната: Защо ударите по Русия не носят победа?
Полицията дръпна шалтера на шумни купони в Сливенско
Част от родителите на децата, замесени в убийството м Пловдив, саботирали помощна на социалните
Правителството назначи Николай Трифонов за зам.-министър на здравеопазването
Може ли ходенето пеша да замени кардиото?
Салмонелоза – как да се грижим за детето?
Започват номинациите за „Лекар на годината 2026“
Стартират безплатни групи за психологическа подкрепа за хора с редки болести
Стар извънземен град? На Марс откриха загадъчни структури
Астронавти на НАСА и ЕКА излязоха в открития космос за смяна на антена
Планетарна магнитна буря изненадващо удари Земята
Руски парашутист ще опита да постави нов световен рекорд със скок от стратосферата
Намаляват продуктовата такса за отпадъците от електронно и електрическо оборудване
Опасна мода: Младежи карат в насрещното заради харесвания в социалните мрежи (ВИДЕО)
Арестуваха млад мъж с марихуана във Варна
Какво време ни очаква в сряда?
САЩ и Китай са водещите пазари на центрове за данни в света
Промишленото производство в САЩ расте за втори пореден месец през юли
Осем държави извън ЕС се присъединяват към санкциите срещу Беларус заради войната в Украйна
преди 5 месеца