Изборът на министрите в служебния кабинет "Гюров" предизвика оживени коментари в кулоарите на парламента.
Според представителите на ГЕРБ кабинетът е лична отговорност на президента Йотова.
"Не виждаме проблем с нито един от новоизбраните министри, но има много знаци в различни посоки", заявиха от партията.
"Идеята на служебния кабинет е да фаворизира определени политически, новородени формации, за да спечелят предсрочни избори", коментира Костадин Ангелов от ГЕРБ-СДС.
ДПС: Кабинетът е свързан с "Петрохан"
"Това, което ни кара да дадем това определение на служебното правителство, е фактът, че след излезлите вчера материали от МВР - в състава на кабинета виждаме хора, които са пряко свързани с цялата афера "Петрохан". Кабинетът ще бъде тясно свързан с политическа сила", каза Искра Михайлова от ДПС-НН.
"Бащата на Пеевски получава властта през задния вход с двама министри. В кабинета прозират ясно влиянията на ПП. Като започнем от министър-председател, който им беше шеф на ПГ, минем през представители на НПО организации, които са правили всичко възможно да потулят "Петрохан". Аз не вярвам нито на този служебен кабинет, нито на опитите му за честни избори", заяви Станислав Балабанов от ИТН.
"Възраждане": "Слаб, но закономерен кабинет"
"Слаб, но закономерен. Това е потенциалът на ПП-ДБ. Тук е тествана една бъдеща формула - ПП-ДБ, хора, назначавани от Радев, ГЕРБ и АПС. За мен министърът на правосъдието е меко казано противоречива фигура, свързана със сектата. Министърът на външните работи - мумия на прехода. Слаб кабинет, непрофесионален. Заиграване с турската партия", отбеляза лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов.
"Няма нищо вярно. Като човек, който е съставял кабинет, знам, че не е лесно да се направи балансиран кабинет от компетентни хора. Андрей Гюров това се е опитал да направи. Дано да е успял, каза Николай Денков от ПП-ДБ.
"Цялото общество трябва да следи внимателно действията на служебния кабинет", призова президентът (2017-2026 г.) Румен Радев.
Вижте повече в репортажа на Антония Яворова.
Гунев: Ако има борба с олигархията, тя трябва да е по закон
Д-р Боян Митракиев: Винаги данъкоплатецът плаща сметката
Москва показа сила край НАТО: Какво стои зад полета на Ту-142 до британски самолетоносач
Киселова: Изборните правила винаги са най-политическият въпрос
Бившият здравен министър Стойчо Кацаров е новият представител на пациентите в Надзорния съвет на НЗОК
Министър Ивкова започва проверки на обектите за модернизация на спешната помощ
Шизофренията и биполярното разстройство споделят 70% от генетичните си корени
Стимулирането на блуждаещия нерв подобрява тежката депресия със 70%
Как „Союз“ стига до МКС за три часа: Обяснение на свръхбързата схема за скачване
Слънцето е зелено джудже: 7 изненадващи факта за звездите
САЩ се сдобиха с ново космическо оръжие за неутрализиране на вражески сателити
Древен „изгубен свят“, открит в Калифорния, пренаписва историята на първите американци
В България неравенството расте след края на трудовия път: разликата в заплатите е 12%, а при пенсиите – 19.4%
Анатомия на дигиталната ера: Как смартфоните променят човешкото тяло и гръбначния стълб
България с най-силен ръст на производството в сектора на услугите в ЕС
Десетки свободни работни места за учители във Варна, кои са най-търсени
Проф. Георги Вълчев: Имаме проблем с учебниците, учениците не ги разбират
Настъпва ли времето на „перфектния“ инфлуенсър
ЕС ще подобрява ефективността на центровете за данни с енергийни етикети
Съдът окончателно спря референдума срещу завода на Rheinmetall в Карлово
ЕП започна процедура за забрана на европейската партия на „Алтернатива за Германия“