Изразената от министъра на външните работи в оставка Георг Георгиев позиция за отлагане на ратификацията от българския парламент на членството на България в Съвета за мир на президента на САЩ Доналд Тръмп за неопределено време, буди недоумение и е много лош сигнал към международните ни партньори.
Това заяви лидерът на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски в позиция, изпратена до медиите.
"Още днес с писмо до министър-председателя в оставка Росен Желязков ще поставим въпроса за това кой оказва натиск върху решенията на българското правителство. Трябва ясен отговор на въпроса поддава ли се българският премиер на натиска от прокситата на Сорос - ПП-ДБ, еманация на завладяната държава", допълва той.
"За страната ни членството в Съвета за мир е шанс за първи път след Освобождението да има своя собствена позиция и да е част от решението на най-големия проблем на съвременния свят - установяването на траен световен мир. Затова, ако не бъде внесена ратификацията в Народното събрание от Министерски съвет, ПГ на "ДПС-Ново начало" ще внесе проект за решение на НС, с който да задължи правителството да го направи", пояснява Пеевски.
"Тогава в българския парламент ще стане кристално ясно кои партии и лидери последователно и смело защитават националния интерес на България, за достойно място в най-решителната промяна в глобалната политическа карта на Света и кои обслужват глобалното задкулисие на Джордж и Алек Сорос", завършва той.
Как оценявате решението на Румен Радев да прекрати президентския си мандат, за да се впусне в политическата битка?
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Как да носим правилно бялата риза
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
ВМА въведе уникална за България апаратура за по-прецизна и по-безопасна диагностика
Инхибитори на комплемента – приложение при хемолиза и редки заболявания на имунната система
Най-странният вулкан в света се крие в Антарктида, златото там прави нещо невиждано
Монахиня с шокиращо твърдение: Извънземните са демони под прикритие
Учени предлагат изкуствено затъмняване на Слънцето като мярка срещу супер Ел Ниньо
Уникален пейзаж: Пустиня в Боливия се превръща в гигантско огледало
Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
Печалбата и приходите на Nike надминаха очакванията макар продажбите в Китай да спадат
Dow се покачи със 100 пункта, отбелязвайки най-силното си първо полугодие от 5 години
А. Свердлов: Развитието на технологиите ще направи света неузнаваем след пет години
Турция: НАТО се приспособява към обстановката в областта на сигурността
преди 5 месеца