Снощи хиляди хора отново изпълниха центъра на София, след като два протеста в столицата се сляха в един.
Единият – продължение на антиправителствените демонстрации, а другият - срещу случващото се в съдебната система.
След постигнатия ефект от предходните протести и това, че оставката на кабинета "Желязков" и приетият удължен бюджет на държавата вече са факт, хората заявиха още по-конкретни искания към властта - честни избори, машинно гласуване, както и излизане от властта на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, лидера на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски и и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов.
"Трябва да махнем Сарафов, Борисов и Пеевски - да се махнат от обществения живот", заяви протестиращ.
"Исканията ни са да се изкарат тези хора от властта изобщо и от политиката, и да може да живеем в нормална европейска държава", добави друг човек на площада.
Хората подчертаха, че искат честни избори.
Варненци също излязоха на протест срещу Борислав Сарафов, срещу използването на хартиени бюлетини и в подкрепа на машинното гласуване.
Протестът започна пред сградата на общината в морския град и премина в мирно шествие до пл. "Независимост". Участниците изразиха недоволството си чрез скандирания и лозунги.
Скъпият ориз насочи японците към други храни
Трима души загинаха след атака с дронове над Москва
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Виц на деня - 17 май
Мачовете по ТВ днес (17 май)
Маратон блокира движението във Варна днес
Времето във Варна на 17 май 2026
Честваме паметта на свети мъченик Николай Софийски и на Баташките новомъченици
Bangaranga, България! DARA спечели "Евровизия"!
Кадър на деня за 16 май
Мечтата на Унгария за еврозоната променя облика на пазарите на облигации в региона
Кои милиардери ще определят развоя на може би най-скъпите междинни избори в САЩ?
преди 4 месеца