Организаторите на протеста в София обявиха неговия край и хората се разотиват от центъра на столицата към този час.
СОФИЯ
Около 30 души са задържани, съобщиха от полицията. Част от тях не са допуснати в периметъра на протеста заради открити в тях спрейове, ножове, палки.
Хиляди хора се събраха в София. Протестът премина мирно, въпреки сигналите за маскирани мъже, които опитват да се слеят с протестиращите.
"Искаме да живеем в правова държава, в която нашето мнение има значение", споделиха протестиращи.
ПЛОВДИВ
В Пловдив протестиращите се събраха на пл. "Съединение", за да поискат оставката на правителството.
"Трябва да ги изметем, те няма да си отидат сами", каза пловдивчанин.
ВАРНА
Във Варна се проведе мирно шествие от пл. "Независимост" до пл. "Съединение".
Бяха блокирани ключови кръстовища в центъра на морската столица, образуваха се километрични задръствания.
БУРГАС
Антиправителственият протест премина при засилено полицейско присъствие. Пред сградата на общината беше изграден кордон от полицаи. Протестиращите скандираха "Оставка", "Мафия".
На голям екран се излъчваха провокативни TikTok видеа с изказвания на политици, както и речи на Асен Василев и кадри от парламентарни заседания.
Сред участниците имаше много млади хора, които заявиха, че искат да останат и да се развиват в България, както и читалищни дейци, подкрепящи каузата на протеста.
ВЕЛИКО ТЪРНОВО
Близо 1000 великотърновци се включиха в днешния антиправителствен протест, който се проведе пред сградата на общинската администрация в града, под надслов "Оставка! Вън Пеевски и Борисов от властта“.
Протестният митинг се организира от местните структури на "Продължаваме промяната" и "Демократична България", но в него се включиха и граждани с различни други политически убеждения.
Във Велико Търново протестиращите затвориха главната улица.
Включиха се много студенти, млади семейства с деца, както хора в активна възраст.
Плакати с надписи "Не на кражбите!", "Не на лъжите!", "Писна ни и повече няма да ги търпим!", "Искаме да живеем в свободна, справедлива и богата България!", както и национални трибагреници бяха издигнати от участниците в антиправителствената проява.
Ракетите Patriot за Украйна няма да променят войната тази година, но могат да решат бъдещето ѝ
Скелет на тиранозавър рекс беше продаден за рекордните 50,1 млн. долара на търг
Левски разгроми Борац (Баня Лука) с 4:0
Следващото анексиране на Русия: Южна Осетия
Скарлатина - ще я познаете по "ягодовия език"
Как се проявява дефицитът на витамини в тялото?
Могат ли жегите да влошат ерекцията?
Великобритания започва клинични изпитвания на ваксина срещу ебола
Полетите до Луната могат да заличат милиарди години история на Слънчевата система
Гобленът от Байо наистина изобразява Халеевата комета
Измама с името на НАСА: Уреди станаха хит в Европа, заради жегите
САЩ одобриха изстрелването на сателит с гигантско огледало въпреки критиките
Показаха „змийско яйце“, открито на Калиакра
Шампионка в плуването пожелава успех на участниците в Галата – Варна от Щатите
21 пияни или дрогирани водач спипа КАТ за ден
Празник на българщината ще се проведе край Долни чифлик през септември
Богати и бедни икономики играят футбол, но накрая винаги печели FIFA
Зелените политики на Тръмп са довели до забавянето или отмяната на проекти за 83 млрд. долара
Ще успее ли Макрон в края на втория си мандат да утвърди Франция като двигател на ЕС
WSJ: Китай не иска да обсъжда "Силата на Сибир 2", ако не получи пет пъти по-евтин газ