Въздушната линейка транспортира пострадал при ПТП мъж от Гоце Делчев до София

Той е с политравма

29.08.2025 • 16:39 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
През март тази година въздушната линейка беше задействана в два поредни дни на територията на Гоце Делчев.
През март тази година въздушната линейка беше задействана в два поредни дни на територията на Гоце Делчев.

Мъж на 21 години е транспортиран с медицински хеликоптер от Гоце Делчев до Окръжна болница "Света Анна" в София, съобщиха от Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ) "Иван Скендеров" в Гоце Делчев. Пациентът е пострадал с политравма, след като е самокатастрофирал на територията на община Сатовча.

Мъжът е бил докаран първоначално с екип на Спешна помощ – Сатовча в МБАЛ "Иван Скендеров". След прием в Отделението по анестезиология и интензивно лечение е извършена първична обработка и стабилизиране на състоянието му, добавиха от лечебното заведение.

Лекарите са организирали своевременно въздушен транспорт, с който пациентът е транспортиран за продължаване на лечението в специализираната столична болница.

През март тази година въздушната линейка беше задействана в два поредни дни на територията на Гоце Делчев – първо за транспортиране на мъж на 52 години, с мозъчен кръвоизлив, до същото лечебно заведение в столицата, а след това – и за спасяване на момиче в седми клас, пострадало тежко при пътнотранспортно произшествие между селата Балдево и Огняново, община Гърмен, припомня "Труд".

Нейното състояние също наложи спешен въздушен транспорт и тя беше закарана в Университетската многопрофилна болница за активно Лечение и спешна медицина "Пирогов".

Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички