В София и днес продължава протестът на работещите в наземния градски транспорт. Засега метрото работи, но и там тече подписка за спирането му.
За шести пореден ден днес автобусите, трамваите и тролеите в София не излязоха от депата заради протеста на служителите с искане за по-високи заплати и по-добри условия на труд.
Протестът на шофьорите настоява за увеличение на заплатите с 400 лв. от 01.03.2025 г., както и за осигуряване на санитарни помещения и тоалетни, подобряване на осветлението, отоплението и работното униформено облекло. След среща с кмета Васил Терзиев недоволството склони на увеличение с 300 лв. но се оказа, че и тази сума е непосилна за общината.
Сред исканията са още повишаване на стойността на режийните разноски за храна от 15 лв. на 20 лв., считано от 01.03.2025 година.
Кметът на София кани протестиращите на преговори в Столичната община в 8:00 ч. тази сутрин, но само при условие, че пуснат в движение наземния градски транспорт.
"Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град", каза вчера Терзиев.
Във Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ обаче не е получена покана за преговори от 08:00 ч. със столичния кмет и информацията, че това е началният им час е известна единствено от медийните му изяви, отвърнаха протестиращите.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Люлинският кмет предлага намаляване с 25% на таксата за битови отпадъци за жителите на квартала
Двама души са загинали през последното денонощие
Учени разкриха реалните ползи и рискове на медицинския канабис
Одеса е подложена на масирана атака
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Фризьорските услуги може да поскъпнат
Черно море все само гейм на Левски във Варна
"Войната" по пътищата взе нови две жертви за денонощие
Стрелба в университет в САЩ! Има двама загинали и осем тежко ранени
Хороскоп за 15 декември 2025
Какво е съотношението на силите между армиите на Тайланд и Камбоджа
Любомир Дацов: По-добре удължителен бюджет, отколкото оставка на правителството
Битката за Warner Bros. преобръща Холивуд с главата надолу
Чили гласува на балотаж на президентски избори
преди 6 месеца