Хората се страхуват, че някой ще им открадне спестяванията. Няма кой да им открадне спестяванията по никакъв начин, каза съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков на пресконференция във Видин.
"Това, което ще се случи обаче е, че нямайки валутен риск, инвестициите ще се качат. Рискът хората да не могат да си обърнат парите в евро го няма. Няма да има такси за това. Проблемът е за хората, които са откраднали милиони и трябва да измислят как да ги осветлят тези пари, но за обикновените хора това не е проблем", каза още Кирил Петков. Той коментира и въпроса за суверенитета на българския лев.
По думите му с Еврозоната България за първи път ще седне на масата и ще може да говори за паричната политика на Европа в един модел на споделен суверенитет.
"Вместо просто да получава инструкции какъв да бъде лихвеният процент утре, без даже да може да пита за това", допълни Петков, цитиран от БТА.
"Като поговорихме с хората и махнахме всички техни страхове, че няма да има инфлация, че няма никой да им открадне спестяванията, че всъщност Видин е едно от хубавите места в България, което ще усети най-бързо ефекта, мъглата от фалшиви новини се разсейва. Тази кампания продължаваме да я водим на национално ниво - да говорим с хората и да премахнем съвсем практичните им страхове по отношение на Еврозоната. Има големи собственици на черни пари, които когато отидат да ги превалутират, ще трябва да обяснят откъде са им парите. Тези хора правят сериозна кампания икономиката на България да не се изсветли. Ние от "Продължаваме промяната" сме заложили изсветляването на икономиката и борбата с корупцията като основен приоритет", подчерта той.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
5 рецепти за домашни препарати за почистване
Парис Хилтън показа как прекарва лятото си с децата
Заради заплахата от Путин: Германия дава безпрецедентни правомощия на шпионите си
Марго Роби сваля розовите очила, продължението на "Барби" е под въпрос
С помощта на ИИ се създадоха бактериофаги срещу резистентни бактерии
Здравеопазването с най-голям ръст на наетите с близо 10,8 хил. души за година; Кои области имат най-много лекари и кои най-малко
Нова родилна зала с басейн отваря врати в МБАЛ - Шумен
Безплатни консултации за профилактика на рака на гърдата в София
Учени определиха най-лошата година в историята на човечеството
Революция в медицината: Човешки органи ще се използват за тестване на лекарства
Virgin Galactic отлага първия си търговски полет с новия космически кораб за 2027 г.
Разгадаха мистерията на Олтарния камък в Стоунхендж
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Най-голямата компания за бижута залага на платината въпреки поевтиняването на среброто
Собственикът на Serdika Center и Paradise Center разширява обхвата с първи мол извън ЦИЕ
Европейските фондови борси затвориха с леки понижения на основните индекси
"Сирма Груп" придобива мажоритарен дял в австралийския си партньор Jucari Global
преди 1 година
преди 1 година