Молитвите на Цветница: За здраве и смиреност

Църквата отбелязва Вход Господен в Йерусалим

13.04.2025 • 14:10 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

От сутринта патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски" се изпълни с вярващи.

"Молим се за всички българи - за здраве и смиреност", каза жена от опашката пред храма.

"Да сме щастливи и да обичаме повече", сподели друга.

По традиция всички отнасят върбова клонка в домовете си. Тя символизира входа Господен в Йерусалим. Тогава възседналият осле Христос е посрещнат като спасител с палмови клонки.

Светата литургия в храм-паметника беше възглавена от Негово Светейшество Българския патриарх и Софийски митрополит Даниил. 

Цветница е последният празничен ден преди Страстната седмица и страданията Христови, предшестващи Възкресението на Спасителя. 

Вижте повече в репортажа на Благовест Илиев.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички