Телиш продължава да скърби за 12-годишната Сияна, убита в катастрофа преди две седмици. Смъртта на малкото момиче обедини хората срещу войната по пътищата. Основен двигател на протестите е баща ѝ - Николай. Хиляди се събраха в Телиш в памет на Сияна.
"Не можаха да сложат един знак за опасен участък, за да се избегне цялата тази трагедия. Тук сигурно преброих 500 камиона като идвах насам, включително и катастрофирал камион", каза Николай Попов.
В злощастния 31 март, Сияна е била в автомобила с баба си и дядо си. След катастрофата дядото е откаран в болница в кома.
"Дядото на Сияна остана инвалид със сигурност. Жив е засега, будят го от кома. Не знам как ще му поднесем новината, че неговото любимо внуче е загинало в тази тежка катастрофа. На пътя, на който той спасяваше хората", сподели бащата на Сияна.
Сред исканията на протестиращите в Телиш са спешни ремонти на опасните пътни участъци в страната. С една цел - да се предотвратят трагедии като тази със Сияна.
"Направихме една среща при министър-председателя, където получихме уверение, че сега нещата вече ще се нормализират. И ще започне да се поддържа пътната инфраструктура, да се ремонтира. Колко пъти са поемани обещания и накрая нищо не се е случвало. Аз пожелавам на българския народ този път наистина да успеем да постигнем нещо повече", каза Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики.
"Един знак можеше да я спаси. И защо не се сложи този знак, в чие чекмедже в чие бюро са сигналите, които са подавали, включително МВР през годините. Къде са?", пита почерненият баща.
Протестът премина в шествие до мястото на трагедията пътя Плевен - Луковит.
Вижте повече в репортажа.
Снимка: БГНЕС
Елси Хюит отглежда сама бебето от Пийт Дейвидсън
Оцелял колумбиец за войната в Украйна: Нито бях готвач, нито взимах обещаните $3200
Отиде си легенда на художествената ни гимнастика
Затлъстяването повишава риска от рак
Внезапно залежаване в напреднала възраст – кои състояния стоят зад него?
Отбелязваме Международния ден на клиничните изпитвания
Писането на ръка като нов начин за ранна диагностика на Алцхаймер
Разгадана мистерията около произхода на вулкана Етна
Гърбат кит постави абсолютен рекорд с епично пътешествие до Австралия
Разкриха тайните на Великата китайска стена: Намериха скрити артефакти
„Джеймс Уеб“ предизвиква науката: Вселената може да е два пъти по-стара
Как се промени светът след последната титла на Арсенал през 2004 година
Българските работещи са най-недоволни в региона
Интензивни валежи и риск от наводнения до 25 май
Вицепремиерът Иво Христов ще организира "Евровизия 2027" в България
Краткосрочното отдаване на стаи и апартаменти изисква регистрация, напомнят от Община Варна
Мъск загуби делото срещу OpenAI, но Алтман може би изгуби Wall Street
Заплатата и професионално развитие – базови фактори за младите при избор на работодател
Какво спира притока на инвестиции в аутомотив сектора в България?
Свръхпроизводство в Европа и скъпи консумативи притискат млечния сектор у нас