За поредна година през Стара Загора премина шествие с националния флаг, който беше издигнат на мемориала "Бранителите на Стара Загора".
Хиляди жители и гости на града участваха в тържеството. 300-метровият флаг беше пренесен с паметно шествие "За Свободата... Да развеем българското знаме!" през 5-километровия маршрут от центъра на Стара Загора до мястото на издигането му.
Още по темата
Военните роти от Старозагорски гарнизон и Втора Тунджанска механизирана бригада участваха в церемонията.
По-рано днес бе отслужен молебен за България в Катедрален храм "Св. Николай Мирликийски Чудотворец".
Тагове:
Кремъл: Само ядрените оръжия в момента ни защитават от световна война
Червен вандализъм на паметника на Гунди и Котков
Шишков от НС: Държавата се връща, беззаконието във Варна ще спре да се вихри
КЗК разреши сделката в Левски, Сираков джироса акциите
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Иван Шишков в парламента: Във Варна се вихри беззаконие вместо туризъм
Грешките при отпускане на лекарства по НЗОК намаляха с над 98%
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Samsung планира обратно изкупуване на акции за 59 млрд. долара
Доставчикът на индекси MSCI преквалифицира България като Frontier Market
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна