Обвиняемите за смъртта на българина Тоско Бозаджийски, убит от футболни ултраси на ПАОК през 2020 г., бяха осъдени от Съда в Солун. Виновни са и осемте подсъдими по случея за смъртта на Бозаджийски, но присъдите им са леки.
Тоско Бозаджийски беше пребит в Солун от ултраси на футболния отбор ПАОК, а след това прегазен от кола, което доведе до смъртта му. В затвора отново влизат главните обвиняеми - шофьорката на колата и нейният приятел, наел автомобила.
Подсъдимата е осъдена на 4 години затвор за непредумишлено убийство по невнимание. Нейният спътник е виновен за сбиване и смущаване на обществения ред.
Останалите 6 подсъдими, които са участвали в побоя над българина, са признати за виновни само в сбиване и нарушение на обществения ред и присъдите им са от една година и половина до 2 години, информира БНР.
Медиите, които следят случая, цитират бащата на починалия българин, който е заявил, че "наказанието трябва да отговаря на престъплението, за да не изживеят други родители такава трагедия".
Преди пет години на 5 януари Бозаджийски, който е бил фен на пловдивския "Ботев", пътува до Солун за мач на "Арис", поради което е пребит и убит от ултраси на ПАОК.
Снимка: БГНЕС
ЦСКА взе Стефано Сенси, бивш играч на Интер
Като морска сирена: Лесни летни прически, които ще обикнете
СЗО за горещините в Европа: Извънредна здравна ситуация
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Днес е Еньовден – празникът на лечебните билки и българските фармацевти
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Нестеров стигна четвъртфинал в Пловдив
Палмите в центъра на Варна са сред най-студоустойчивите растения в света
Страхотно! Волейболните национали удариха световния шампион Италия
Гълъб Донев: Приходите отдавна са изостанали спрямо разходите
Как вижда икономиката на Китай премиерът Ли Цян
Марк Рюте - мост между европейците и Доналд Тръмп
Страните от Залива може бързо да възстановят някои щети от конфликта в Близкия изток
Бесент: САЩ няма да разчитат на благоволението и козовете на чужда страна