Бойко Борисов бави по всякакъв начин започването на парламента. Това написа съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков във Facebook.
Той обвини лидера на ГЕРБ, че носи вода от девет кладенеца, за да няма дори лидерска среща, на която "да си признае, че не може да се отдели от Пеевски, а и знае, че като се предлага за премиер, това реално е стоп-оферта".
"Истинската му цел е да забави толкова започването на парламента, че да не можем да променим Закона за съдебната власт и да спрем назначението на Сарафов. Ако бавенето успее и Сарафов бъде циментиран за следващите 7 години, тогава Пеевски с тази "стабилна" бухалка в ръцете си може да си купи всичките гласове, които му трябват, и за следващите избори, като събере всички кметове на ДПС при него", предупреди Петков в профила си в социалната мрежа.
Той също така обвини служебния премиер Димитър Главчев, че е дал 86 милиона на негови кметове и Пеевски е готов за избори през пролетта. Според Петков единственият начин да се спре този план е да се направи всичко възможно това Народно събрание да заработи бързо.
"Подходът, който предлагаме, няма нищо общо с формиране на правителство, а е изцяло фокусиран върху това да отнемем двете основни бухалки на Пеевски: 1. Главен прокурор - Сарафов; 2. Шеф на Антикорупционната комисия - Славчев, който също може да бъде отстранен бързо, ако парламентът работи", информира той.
Съпредседателят на ПП още веднъж повтори, че няма шанс да управляват с "Възраждане".
"Страховете за "окриляване" на "Възраждане" за мен са безпочвени, но ГЕРБ съзнателно ги подклажда - с всичките си говорители и техни медии. Времето работи за него в момента. Ние трябва да спрем този план, осъзнавайки, че Борисов няма силата, а може би и желанието да се откъсне от Пеевски. Дадохме шанс на ГЕРБ да се освободят от този мракобесен захват и даже можеха да ни използват за оправдание, че заради нас го правят. Дали това може още да се случи? Както казват хората - а дано, ама надали", посочи Петков.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
САЩ разширяват арктическите бойни способности, под натиск е северната отбрана на Русия
Шакира срещна нов висок и мургав красавец - той ли е новото й гадже
В Италия обидени от думите на Тръмп към Мелони
Полицията излиза на пътя в сезона на отпуските
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса