Министърът на вътрешните работи Атанас Илков заяви, че МВР е изпълнило функцията си за опазване на обществения редпри със снощните събития пред Народния театър “Иван Вазов”, където протестиращи се събраха с искане да се свали от афиша пиесата "Оръжията и човекът".
"Не допуснахме по време на протеста пред Народния театър да има пострадали граждани”, посочи той. Според него се е създало напрежение, продиктувано от “неразчетеното действия на директора на театъра, който излезе при протестиращите”.
По думите му МВР е реагирало адекватно и бързо, и полицаите са си свършили перфектно работата. Илков добави, че се извършва проверка и се преглеждат видеоматериали. Не мога да кажа, че има грешка в действията на МВР, посочи той и уточни, че ако е имало грешка, е щяло да има пострадали хора.
На въпрос дали не е трябвало МВР да осигури възможност на хората с билети да влязат да гледат постановката министър Илков отговори, че полицаите на място са преценили какво да предприемат.
“Аз мисля, че техните действия са разчетени и навременни”, каза той. Министърът уточни, че след като е ескалирало напрежението, се е преценило, че трябва да се преустанови допускането на граждани с билети в театъра, за да “не възникнат по-сериозни последици, които са свързани най-вече с живота и здравето на гражданите”, каза още Илков, цитиран от БТА.
Софийската районна прокуратура се самосезира във връзка със събитията, случили се пред Народния театър и образува досъдебно производство за хулиганство.
Проданов: Доходите ще растат и ще сме по-богати, но на база това, което сме заработили
Ухапване от маймуна може да е причина за смъртта на актрисата Едже Иртем
БАБХ промени режима на контрол на внасяното у нас мляко
Делян Добрев се оттегля от Народното събрание
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
През летния сезон: Пускат допълнителни места във влаковете
Делян Добрев се оттегли от първата линия на политиката
Райони във и край Варна остават без вода
30 ранени в катастрофи у нас за последните 24 часа
Водата в няколко района на Добрич вече отговаря на здравните изисквания
Зеленски предупреди Лукашенко, че има седмица да изтегли руско оборудване от Беларус
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи
Дефлацията на рисковата премия при петрола определя търговията на световните стокови борси
Сливането на SpaceX и Tesla ще направи Илон Мъск император