Пръскат извънредно против комари в София заради западнонилската треска

Свиква се и Столичната комисия за борба със зооантропонозите

29.08.2024 • 13:19 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Последната планова обработка беше преди два дни.
Последната планова обработка беше преди два дни.

Във връзка с установените случаи на заболели от западнонилска треска в град София днес следобед, по заповед на директора на Регионалната здравна инспекция, се свиква Столичната комисия за борба със зооантропонозите, съобщиха от Столичната РЗИ.

Очаква се Комисията да вземе решение за разпореждане на извънредна обработка срещу комари на територията на града.

Информираме ви, че последната планова обработка беше преди два дни – 27.08.2024 г.

Снимка: Pexels


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички