Ситуацията е следната - или ще се създаде правителство, което ще изключи ГЕРБ и ДПС и ще нормализира отчасти българската политическа система, или ГЕРБ и ДПС ще създадат правителство, което ще изключи тока на политическата сцена. Това заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов след консултациите при президента.
Той поясни, че разговори се водят с партиите, които са отказали да станат част от правителство на ГЕРБ и ДПС, а именно ПП-ДБ, ИТН, БСП и "Величие".
"В тази ситуация, ако тези политически сили се съберат заедно ще има правителство, което изключва ГЕРБ и ДПС, ако не се съберат няма, но в този случай вината ще е на тези, които са излъгали своите избиратели", коментира лидерът на "Възраждане".
"В този вид и формат, който ни очаква и който се задава, Борисов ще е младшият партньор на Пеевски, а ДПС на практика сепарира нашите региони и създава отделни анклави в които и полицията, и прокуратурата, и съда, и общинската власт - всичко е в техни ръце. Ако това нещо се мултиплицира на национално ниво, Бог да прости Българската република", заяви Костадинов.
Тръмп: След като победим Иран, ще обявя Ормузкия проток за територия на САЩ
Цветовете лак за нокти, които са голям хит това лято
Жълт код за бурно море, има риск от локални наводнения
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Откриха неизвестен досега разлом под Ню Джърси, причинил земетресението от 2024 г.
Най-големият електрически самолет в света X1 извърши първия си полет
Басейнова дирекция: Българското крайбрежие е чисто, без замърсяване от нефтопродукти
Черноморец привлече футболист от Фратрия
200 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Варна ще бъде домакин на международен турнир по билярд
НСИ: Над 600 хил. души в активна трудова възраст мързелуват
S&P 500 отстъпи от рекорда, но затваря трета поредна седмица на зелена територия
Теодор Джамов: Бойните спортове са достъпни, всеки може да тренира
Един от ключовите петролни терминали на Русия спря работа
AI излиза от софтуера и започва да решава реални проблеми