Служебното правителство е успяло да договори с два месеца съкращаване на срока за разчистване на терена за бъдещата Национална детска болница - от 7 на 5. Решението е от 1 юни. В началото на правителственото заседание служебният премиер Димитър Главчев съобщи за забавяне на поетите ангажименти.
"Изпълнителят на обекта два дни не извършваше дейности. Когато на високо ниво се взимат решения, това е пример как могат да бъдат бламирани от изпълнител, там нямаше никакви дейности. Днес вече са предприети дейности. Бъдете сигурни, че не имитираме активност, а искаме реални дейности. До последния ден на служебното правителство ще следим какво се случва по този проект, който е приоритет", каза Главчев.
Той посочи, че и други срокове ще бъдат съкратени.
Главчев съобщи в началото на правителственото заседание, че продължават срещите по граничните пунктове с Турция за намаляване на колоните от автомобили и камиони. Днес ще има посещение на ГКПП "Капитан Андреево" - "Капъкуле".
"Целта ни е модернизация на пунктовете. От Турция срещаме пълно разбиране, идеята е да бъде симетрично това, което се приема от едната и от другата страна", допълни служебният премиер.
Къде ще почивате през лятото?
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Илин Димитров: България трябва да развива туризъм в четири сезона
Пламна супермаркет в Слънчев бряг ВИДЕО
БАБХ започва засилени проверки по схемите „Училищно мляко“ и „Училищен плод“
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Над 27 000 евро от благотворително бягане бяха събрани за обновяването на Първо УНГ отделение на ИСУЛ
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни
Европейските космически оператори се споразумяха за нови правила за безопасност в орбита
Хванаха шофьор с автомобил, който не е регистриран по надлежния ред
Какво време ни очаква в събота?
Оставиха Стоян Колев в ареста
Обсъдиха Годишния план за социалните услуги във Варна за 2027 г.
Наградиха призьорите в турнира по водно спасяване
UniCredit прави крачка напред към придобиването на Commerzbank
BMW ще преговаря с работниците за съкращаване на разходите
Русия продаде дял във водеща компания за добив на злато за 1,3 млрд. долара
В. Христакиева: Все повече работодатели инвестират в екипите си с грижа за психичното здраве