"Горещ" работен ден и в Столичния общински съвет. СОС повторно избра зам.-председателите на градския парламент и прегласува същите шефове на комисии.
От ПП-ДБ-СС обявиха, че са внесли по-рано доклад за друго разпределение на комисиите. Най-голямата група трябваше да получи 35%, от ГЕРБ-СДС - 29%, а БСП - 14%.
Предложението обаче не беше прието. И отново беше приет докладът на Карлос Контрера, но с една промяна - Бойка Василева от ПП-ДБ-СС, която трябваше да председателства комисията, съгласно Закона за противодействие на корупцията, си направи отвод. А на нейно място застана Антон Хекимян.
Така най-голямата група в СОС остана само с една комисия, която да председателства.
"Всички са доволни от това, което им се е паднало. Явно само на представителите на ПП-ДБ и "Спаси София" не им се е паднало това, което искат и са отстоявали. Въпреки че за конкретни комисии смятаме, че имаме най-подходящите хора - хора с опит, на единствения архитект не му се даде шанс да бъде начело на Комисията по архитектура, въпреки че тя е била и експерт", каза столичният кмет Васил Терзиев във връзка с разпределението на столичните общински комисии.
"Няма никаква промяна в нашето виждане, попитахме ги дали имат претенции към нашите 4 комисии, тъй като ние постъпихме отговорно към 2 от комисиите, като ги поехме, след като те се отказаха от тях. Те казаха, че нямат претенции", поясни общинският съветник от групата на МК "БСП за България" Иван Таков.
Шишков за "Баба Алино": Ангажиментът да не се допусне това е бил на кмета на Варна
Кристалина: Кризите няма да спрат, трябва да се подготвим за следващата
Марта Вачкова е станала баба в Деня на детето
Кои храни можем да спасим и кои трябва да изхвърлим?
Доц. д-р Владимир Наков: Има стремеж на интегриране на психичното здраве в цялостното здравеопазване
Болести на перикарда при пациенти с онкологично заболяване
ВМА първа в България с иновативна технология за повишаване безопасността на кръвните продукти
Уникални същества, открити в китайски пещери
Най-големият корал в света, на повече от 2000 г., бе открит край Марианските острови
Очаква се силна магнитна буря
ЕКА планира следващото изстрелване на „Ариана 6“ за 17 юни
Внесоха искане за арест на двамата обвиняеми за инцидента на Челопешко шосе
Втори протест с искане на оставката на Благомир Коцев във Варна
Варненското дерби е още във ІІ кръг на новото първенство
Откриха два незаконни сондажа за вода в Баба Алино
Тактическото учение „Черно море 2026” започна
Фокусът на Тръмп върху добива на петрол в Арктика все още не привлича инвеститорите
Европейските пазари затвориха със загуби изнервена сесия в началото на седмицата
Общините искат държавна агенция за управление на бедствия и кризи от невоенен характер