Проектът за реализацията на Националната детска болница влиза за обсъждане в Народното събрание. Проектът се забави с около година и половина от заявеното от правителството.
В края на миналата година парламентарните групи на ГЕРБ, "Продължаваме промяната - Демократична България" и ДПС внесоха проекторешение, с което възлагат на министъра на здравеопазването до 30 дни след приемането му да представи в Народното събрание план за ускорено изграждане на Национална детска болница.
След представянето му министърът се задължава да предоставя ежемесечно отчет в Народното събрание за напредъка по проекта.
Президентското вето върху промените в Наказателно-процесуалния кодекс влиза за обсъждане от депутатите в правната комисия. Президентът Румен Радев наложи вето върху текстовете, които възстановяват Пленума на Висшия съдебен съвет, който беше премахнат след промените в Конституцията, както и такива, които засягат правомощията главния прокурор. Неочаквано, ветото получи подкрепа от правосъдния министър, който обяви, че още в началото на годината е предложил алтернативни текстове.
А в комисията по енергетика депутатите ще изслушат представители на институциите и на "Лукойл България" за спазването на Закона за компенсиране на потребителите за разходите за транспорт.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Името на големия печеливш от войната с Иран е изненадващо
Войната срещу наркотероризма не спира потоците от дрога
Белгия внася от Русия повече газ, отколкото преди войната в Украйна
Кърт Ръсел и Голди Хоун се държаха като влюбени тийнейджъри в Монако
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса
Геополитическите и климатичните рискове пред световния пазар на храни растат