Борисов настоява Мария Габриел да бъде премиер и външен министър, постът може да провали ротацията според него, а от ГЕРБ-СДС не виждат възможност за повече компромиси, които парламентарната им група може да направи. Това заяви той в кулоарите на парламента по повод предстоящата ротация на правителството и мястото на Мария Габриел и Николай Денков в него.
"Аз няма да чертая днес червени линии, а мога да ви кажа, че в неделя имахме много сериозен разговор. Поставянето на червени линии с нищо не помага на взимането на крайно решение", каза Борисов.
По думите му "не може" от медиите да се разбира за условия и червени линии, които, ако не бъдат изпълнени, да бъде съборено правителството. Лидерът на ГЕРБ-СДС отхвърли възможността трети човек да вземе поста на външен министър. Той бе категоричен, че МВнР трябва да остане за първата политическа сила, както е било досега.
"Успехите на външно министерство към днешна дата се дължат не на външния министър, а на контактите на Мария Габриел", коментира той.
Относно статута на Николай Денков в кабинета - той да бъде вицепремиер и министър на образованието. Борисов заяви, че Денков ще може да бъде навсякъде, където е и Габриел. Той припомни, че по-голямата част от ресорите са на "Продължаваме промяната - демократична България", а това дава възможност за контакти на международно ниво.
Запитан за позицията на ДПС, Борисов каза, че Движението не желае да участва в изпълнителната власт. Те обаче активно водят разговори за механизма за назначаването на новите ръководства на регулаторите, предаде "Фокус".
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Жена е обвинена, че е убила баща си и е извадила сърцето му
Гръцкият остров Сирос търси гледачи на котки: Работният ден е 5 часа, настаняването - безплатно
Млякото променя хранителния си състав според сезона
Невроимунна сигнализация е в основата на бързия антидепресивен отговор на кетамин и психеделици
Консумацията на по-малко протеин може да забави стареенето при някои
Хемодинамични промени при високи температури
За първи път учени ще изследват ледниците на библейската планина Арарат
Слънчевите бури крият неочаквана опасност за изследователите на Марс
Пробив в науката: Отровни растения може да помогнат в лечението на рак и малария
Създадоха палеонтологична машина на времето: Връща ни с 200 млн. години назад
Спартак стартира с победа при Ясен Петров
28 закона и 89 решения е приело 52-рото НС през първата си сесия
Тръмп призова иранците да сключат споразумение или да се предадат
Зеленски уволни посланичката на Украйна в САЩ
Огромно куче нападна и нахапа жестоко 6-годишно дете
Силният оптимизъм около преговорите с Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 3 август
Експерт: Децата трябва да мислят и използват технологиите за разширяване на кръгозора
Зеленски продължава да прави рокади във военното ръководство