За седми път Столичният общински съвет се опитва да си избере председател. Опитите продължават и в този час. В началото на заседанието ПП-ДБ-СС предложиха нова кандидатура - тя е на Цветомир Петров от "Продължаваме промяната".
Припомняме, че преди това шест пъти беше гласувано името на Борисов Бонев. От БСП и ИТН отново посочиха старите си предложения - Дияна Томова и Пламен Данаилов. На първото гласуване най-много гласове получиха Цветомир Петров и Диана Томова. Кметът Васил Терзиев призова общинските съветници да пристъпят към едночасова среща, в която да обсъдят изходът от кризата.
37 общински съветници гласуваха общо. Недействителните бюлетини са 2 броя. Диана Томова получи 9 гласа "за", а Цветомир Петров 26 гласа "за", при това положение отново липсва мнозинство от 31 общински съветници.
"За седми път не успяваме да изберем председател на общинския съвет, за да заработи този толкова важен за града ни орган. Колкото и да ни е страх, че ще ни обвинят във всички възможни грехове, най-големият ни страх трябва да бъде, че не може да свършим това, за което сме избрани. Проблемите продължават да се трупат. Има нужда от решение и Общинският съвет да работи ефективно. Апелирам към всички вас да продължим тези конструктивни разговори и да потърсим възможност да се обединим около някоя фигура, която да бъде избрана. Поканата е към всички политически партии в рамките на следващия час да се видим и да потърсим какъв е този път, който може да ни помогне да надскочим това предизвикателство", каза кметът на София Васил Терзиев.
Товарен влак падна от мост в Германия
Зелена светлина за излизането на България от „сивия списък" за пране на пари
Евакуираха президента на Коста Рика след взрив в незаконна минна зона
Десет души от Парагвай надиграха Турция с най-бързия гол на световните финали
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Тъжна вест! Почина режисьорът на много от най-гледаните сериали в историята
Жега в цялата страна днес
Два влака се блъснаха в Лондон
Мачовете и спортът по ТВ днес (20 юни)
Виц на деня - 20 юни
Дефлацията на рисковата премия при петрола определя търговията на световните стокови борси
Сливането на SpaceX и Tesla ще направи Илон Мъск император
Израел и "Хизбула" са се съгласили с поредно споразумение за прекратяване на огъня
Испанците вече харчат половината си заплата за наем на жилище