Въглищните централи ще работят до 2038 г., а всеки, който иска да напусне, ще получи 36 заплати. Това стана ясно след разговор между финансовия министър Асен Василев, лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, народния представител Делян Добрев и депутата от БСП Делян Пеевски.
"Планът, който не сме видели, би трябвало да решава тези въпроси. Искам да призова правителството да обясни какво ще се случи там, а не да слагат каруцата пред коня с фирмите", настоя Борисов.
"Очакваме премиерът и МС да вземат мерки. Важното е да се случат проекти, които ще запазят работните места и хората ще бъдат доволни. За момента не го виждаме", каза Пеевски.
На коя дата България трябва да празнува своя национален празник?
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Офталмолог: Силното слънце уврежда и очите
Кола се обърна по таван на булевард в София
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Черно море привлече Мохамед Аши Буаклин
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
Деница Сачева постави оценка среден 3 на бюджета
Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
Размяна на удари между САЩ и Иран постави под въпрос примирието в Близкия изток
САЩ одобриха Mythos 5 на Anthropic за по-широка употреба
Охлаждането при печалбите в китайската промишленост е признак на слабост
Търсенето на природен газ в ЕС расте с 2,5% през 2025 г.
Изтеглянето на войските на САЩ хвърля сянка върху редица германски градове
преди 2 години