Тръгваме много сериозно към местните избори. Първи приехме предизборната си платформа, което за над е много важно, и първи одобрихме 138 кандидати за кметове и листи. Следващата седмица ще продължим с другите над 100. Тръгваме с висока степен на готовност. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова, след като от партията подадоха документи за регистрация в Централната избирателна комисия.
"За нас местните избори са възможност да стане истинската промяна в България, защото промяната на върха в парламентарната власт и законодателната власт не стана. Там промяната и статуквото се сляха в безпринципна сглобка за пари и власт и възможността това да бъде променено са местните избори", каза още Нинова.
Тя призова гражданите да излязат и гласуват през октомври, защото "промяната е в техните ръце". Според Нинова основна цел пред левицата е да променят модела "ГЕРБ".
"Промяна на модела на задкулисието и на паралелната държава на ГЕРБ, който се е вклинил в общините вече години наред", уточни лидерът на БСП, цитирана от БГНЕС.
Нинова коментира, че, според нея, няма да има проблем при одобряването на кандидатурата на Ваня Григорова за кмет на София на Националния съвет на "Левицата".
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Мехмед Дикме: Предстои сблъсък между Пеевски и Борисов
Разбиха испанска престъпна група, превозвала хашиш с хеликоптери
Доц. Йосиф Аврамов: Банкерите трябва да стоят далеч от политиката
Росен Петров: Нашата обща памет ни превръща в българи
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Част от амазонската тропическа гора вече е частна собственост
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Румен Радев на Ханука: Да помним поуките от миналото
Мехмед Дикме предрича сблъсък между Борисов и Пеевски
Киселова каза в прав текст кое е съборило кабинета
Ива Митева: ИТН прекрачиха една граница, от която няма връщане назад
Над 20-километрова колона от тирове на границата
Мелони: Европа трябва да приеме новата стратегия за сигурност на Тръмп
"Булгаргаз" предлага поевтиняване на природния газ с над 3% за януари
Египет предлага арабските държави да координират енергийните покупки в извънредни ситуации
Кадър на деня за 14 декември