Денят ще започне с минимални температури от 14 до 19 градуса. Преди обед над западните и източните части от страната ще има облачност до слънчево време в централните райони. Следобед облачността от запад ще се увеличава, а в Източна България ще намалява.
Ще превалява и прегърмява в западни райони, с условия за гръмотевични бури. Вятърът ще бъде слаб от североизток със скорост до 20 км/ч.
Максималните температурите ще са от 21 до 28 градуса, съобщи синоптикът на Bulgaria ON AIR Александрина Янкова.
Над Черноморието преди обед облачността ще бъде разкъсана, валежите на юг от Бургас постепенно ще спират. Следобед облаците ще намаляват. Вятърът ще бъде от североизток до умерен със скорост до 25 километра в час. Максималните температури на въздуха ще бъдат от 22 до 24 градуса. Морската вода е с температура от 20 градуса по северното крайбрежие, до 22 градуса по южното.
Мощни купести облаци ще се развиват у нас - главно в Западна България. В сряда интензивни ще бъдат валежите в Западна и Южна България. В четвъртък ще има повече слънце и превалявания в планинските райони. От петък започва нов валежен период, който ще обхване събота и неделя.
Гледайте цялата прогноза във видеото.
Λивърпул пак не успя: "Червените" се спасиха с 2:2 срещу Нотингам
Пожарът в "Аполон" в Созопол: Първата пожарна е тръгнала само минута след сигнала
Измама във Facebook: Фалшив профил на зам.-кмета Георги Клисурски рекламира "крипто бонус"
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Висока слънчева активност се очаква през уикенда
НАСА засне мистериозен силует на „медуза“ на Марс
САЩ одобриха първия в историята целеви медикамент срещу рак на панкреаса
Откриха подобна на Земята планета, която може да е съставена 50% от вода
Повишение на нивото на река Дунав е отчетено в почти целия български участък
Хороскоп за 30 август 2026
Община Аксаково е глобена заради отпадъци край Любен Каравелово
Красота във въздуха на фестивала на хвърчилата във Варна
Евростат направи класация къде е най-натоварено от туристи
Eni работи с Венецуела за съживяване на енергийния ѝ сектор
Русия удължи забраната за износ на дизел заради украинските атаки
Търговията на Иран спада, Хаменей призова за намаляване на зависимостта от долара
Защо БВП е най-важният показател сред икономическата статистика?