Христо Иванов трябва да разбере едно нещо. Наше право е да решаваме кой ще бъде част от конституционната комисия и ако иска да прави конституционна реформа, така ще бъде. Това каза депутатът от ДПС Делян Пеевски в НС.
"В миналото има много случаи, които показват, че те не могат да бъдат морални съдници. Най-малко Христо Иванов може да бъде съдник на мен или на когото и да било, и той го знае много добре", каза още Пеевски.
Колегата му Йордан Цонев уточни от парламентарната трибуна, че именно Пеевски е в основата на предложение от ДПС законодателни промени в Конституцията.
"Ще бъде г-н Пеевски в тази комисия, защото той изработи този проект, който вашите специалисти сега харесват. Реформата ще бъде направена каквато е нужна на съдебната система, тук в този парламент, с участието на ДПС и на Пеевски. Това не е инат и не е изпиране, защото няма какво да перем", категоричен беше Цонев.
Депутатът от ДПС подчерта, че и техния електорат не харесва какво се случва, но то е неизбежно, пише БГНЕС.
"Ние също се боим за електората си, защото прегръдката с вас нашият електорат не я харесва. Истината е, че България има нужда от тази реформа", каза още Цонев.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Франция подготвя учение за национален срив на електрозахранването през 2027 г.
"Искам бебе": Двойките може да чакат с месеци за инвитро
Жена от Бургаско даде 5 000 евро на телефонни измамници
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Болестта ръка-крак-уста – кого засяга най-често?
Безплатните прегледи за репродуктивно здраве в Петрич стават ежемесечни
Земята навлезе в метеорния поток Персеиди
Какво би се случило, ако всички хора на Земята скочат едновременно?
Телескопът „Айнщайн“ улови първите мигове от избухването на свръхнова
Герман Титов: Първият човек, прекарал повече от денонощие в Космоса
Тийнейджърите били повече от час жертвата си на Младежкия хълм в Пловдив
Костадинов: Радев се крие зад колективната безотговорност, докато търгува с държавата
Днес е Международният ден на бирата
Варна е сред водещите области по нови жилища с "Акт 16"
Бързият влак за Варна блъсна и уби жена
Най-застрашени от горещините са работещите в строителството и селското стопанство
Порше и Пиех: VW трябва да намали бързо разходите, за да повиши рентабилността
Печалбата на Monte Paschi засенчи прогнозите, докато банката разглежда оферта за поглъщане
КФН: От 9 август цените на финансовите услуги ще са само в евро
преди 3 години
преди 3 години